Sphinx - en to ro translation catalogue (172 entries)

en:  (deprecated)
ro: (învechit)

en:  (in
ro: (în

en: %s %s documentation
ro: %s %s documentație

en: %s (%s attribute)
ro: %s (atribut %s)

en: %s (%s.%s attribute)
ro: %s (atributul %s.%s)

en: %s (C function)
ro: %s (funcție C)

en: %s (C macro)
ro: %s (macro C)

en: %s (C member)
ro: %s (membru C)

en: %s (C type)
ro: %s (tip C)

en: %s (C variable)
ro: %s (variabilă C)

en: %s (C++ class)
ro: %s (clasă C++)

en: %s (C++ enum)
ro: %s (enumerator C++)

en: %s (C++ enumerator)
ro: %s (enumerator C++)

en: %s (C++ function)
ro: %s (funcție C++)

en: %s (C++ member)
ro: %s (membru C++)

en: %s (C++ type)
ro: %s (tip C++)

en: %s (built-in class)
ro: %s (clasă integrată)

en: %s (built-in variable)
ro: %s (variabilă integrată)

en: %s (class in %s)
ro: %s (clasa în %s)

en: %s (directive)
ro: %s (directivă)

en: %s (global variable or constant)
ro: %s (variabilă globală sau constantă)

en: %s (in module %s)
ro: %s (în modulul %s)

en: %s (module)
ro: %s (modul)

en: %s (role)
ro: %s (rol)

en: %s() (%s class method)
ro: %s() (metoda clasei %s)

en: %s() (%s method)
ro: %s() (metoda %s)

en: %s() (%s static method)
ro: %s() (metoda statică %s)

en: %s() (%s.%s class method)
ro: %s() (metoda clasei %s.%s)

en: %s() (%s.%s method)
ro: %s() (metoda %s.%s)

en: %s() (%s.%s static method)
ro: %s() (metoda statică %s.%s)

en: %s() (built-in function)
ro: %s() (funcție integrată)

en: %s() (class)
ro: %s() (clasă)

en: %s() (in module %s)
ro: %s() (în modulul %s)

en: %scommand line option; %s
ro: %sopțiune în linia de comandă; %s

en: (in %s v%s)
ro: (în %s v%s)

en: , in
ro: , în

en: <h1>All modules for which code is available</h1>
ro: <h1>Toate modulele pentru care este disponibil codul sursă</h1>

en: <h1>Source code for %s</h1>
ro: <h1>Codul sursă pentru %s</h1>

en: About these documents
ro: Despre aceste documente

en: Arguments
ro: Argumente

en: Attention
ro: Atenție

en: Author:
ro: Autor:

en: Automatically generated list of changes in version %(version)s
ro: Lista de schimbări generată automat pentru versiunea %(version)s

en: Builtins
ro: Integrate

en: C API changes
ro: Schimbări în API C

en: Caution
ro: Avertisment

en: Changed in version %s
ro: Schimbat în versiunea %s

en: Code author:
ro: Autorul codului:

en: Collapse sidebar
ro: Ascundere bară laterală

en: Complete Table of Contents
ro: Cuprinsul Complet

en: Contents
ro: Cuprins

en: Continued on next page
ro: Se continuă pe pagina următoare

en: Copyright
ro: Drepturi de autor

en: Created using <a href="http://sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.
ro: Generat cu <a href="http://sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.

en: Danger
ro: Pericol

en: Deprecated
ro: Învechit

en: Deprecated since version %s
ro: Învechit începând cu versiunea %s

en: Error
ro: Eroare

en: Expand sidebar
ro: Expandare bară laterală

en: Footnotes
ro: Note de subsol

en: From here you can search these documents. Enter your search
        words into the box below and click "search". Note that the search
        function will automatically search for all of the words. Pages
        containing fewer words won't appear in the result list.
ro: Aici poți căuta aceste documente. Completează cuvintele
    în căsuța de mai jos și apasă "caută". Funcția de căutare
    va căuta automat după toate cuvintele. Paginile
    care conțin mai puține cuvinte nu vor apărea în lista de rezultate.

en: Full index on one page
ro: Index complet

en: General Index
ro: Index General

en: Global Module Index
ro: Index Module Globale

en: Go
ro: Caută

en: Hide Search Matches
ro: Ascunde Rezultatele Căutării

en: Hint
ro: Sugestie

en: Index pages by letter
ro: Indexează paginile dupa literă

en: Indices and tables:
ro: Indici și tabele:

en: Last updated on %(last_updated)s.
ro: Ultima actualizare la %(last_updated)s.

en: Library changes
ro: Schimbări în bibliotecă

en: Listing %s
ro: Cod %s

en: Module Index
ro: Index al modulelor

en: Module author:
ro: Autorul modulului:

en: Module code
ro: Codul modulului

en: Module level
ro: Nivelul modul

en: Navigation
ro: Navigare

en: New in version %s
ro: Nou în versiunea %s

en: Next topic
ro: Subiectul următor

en: Note
ro: Notă

en: Other changes
ro: Alte schimbări

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Overview: module code
ro: Prezentare generală: codul modulului

en: Parameters
ro: Parametrii

en: Permalink to this code
ro: Link permanent la acest cod

en: Permalink to this definition
ro: Link permanent la această definiție

en: Permalink to this headline
ro: Link permanent la acest titlu

en: Permalink to this image
ro: Link permanent la această imagine

en: Permalink to this table
ro: Link permanent la acest tabel

en: Permalink to this toctree
ro: Link permanent la acest cuprins

en: Please activate JavaScript to enable the search
        functionality.
ro: Activează JavaScript pentru a permite
    funcția de căutare.

en: Preparing search...
ro: Se pregătește căutarea...

en: Previous topic
ro: Subiectul precedent

en: Python Enhancement Proposals; PEP %s
ro: Propuneri de Îmbunătățire Python; PEP %s

en: Python Module Index
ro: Indexul de Module Python

en: Quick search
ro: Căutare rapidă

en: Raises
ro: Generează

en: Release
ro: Versiune

en: Return type
ro: Tipul întors

en: Returns
ro: Întoarce

en: Search
ro: Căutare

en: Search %(docstitle)s
ro: Caută %(docstitle)s

en: Search Page
ro: Pagină de Căutare

en: Search Results
ro: Rezultatele Căutării

en: Search finished, found %s page(s) matching the search query.
ro: Căutare finalizată, au fost găsite %s pagini care au corespuns căutării.

en: Search within %(docstitle)s
ro: Caută în %(docstitle)s

en: Searching
ro: Căutare

en: Section author:
ro: Autorul secțiunii:

en: See also
ro: Vezi și

en: Show Source
ro: Vezi Sursa

en: Symbols
ro: Simboluri

en: Table %s
ro: Tabelul %s

en: This Page
ro: Această Pagină

en: This project needs at least Sphinx v%s and therefore cannot be built with this version.
ro: Proiectul necesită minim Sphinx v%s și de aceea nu poate fi construit cu această versiune.

en: Throws
ro: Generează

en: Tip
ro: Sfat

en: Todo
ro: De făcut

en: Variables
ro: Variabile

en: Warning
ro: Atenționare

en: Welcome! This is
ro: Bine ai venit! Acesta este

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
ro: Căutarea nu a identificat nici un document. Te rog să te asiguri că toate cuvintele sunt scrise corect și că ai selectat suficiente categorii.

en: [docs]
ro: [documentație]

en: [graph: %s]
ro: [grafic: %s]

en: [graph]
ro: [grafic]

en: [image: %s]
ro: [figura: %s]

en: [image]
ro: [figură]

en: [source]
ro: [sursă]

en: alias of :class:`%s`
ro: alias pentru :class:`%s`

en: all functions, classes, terms
ro: toate funcțiile, clasele, termenii

en: attribute
ro: atribut

en: built-in function
ro: funcție integrată

en: can be huge
ro: poate fi extrem de mare

en: class
ro: clasă

en: class method
ro: metoda clasei

en: continued from previous page
ro: continuare din pagina precedentă

en: directive
ro: directivă

en: enum
ro: enumerator

en: environment variable
ro: variabilă de mediu

en: environment variable; %s
ro: variabilă de mediu; %s

en: exception
ro: excepție

en: failed: %s
ro: eșuat: %s

en: finished with problems
ro: a fost finalizat cu probleme

en: function
ro: funcție

en: glossary term
ro: termen de glosar

en: grammar token
ro: element de gramatică

en: keyword
ro: cuvânt cheie

en: last updated
ro: ultima actualizare

en: lists all sections and subsections
ro: lista tuturor secțiunilor si a subsecțiunilor

en: member
ro: membru

en: method
ro: metodă

en: module
ro: modul

en: modules
ro: module

en: next
ro: următor

en: next chapter
ro: capitolul următor

en: object
ro: obiect

en: original entry
ro: înregistrarea inițială

en: previous
ro: precedent

en: previous chapter
ro: capitolul precedent

en: program option
ro: opțiune a programului

en: quick access to all modules
ro: acces rapid la toate modulele

en: reference label
ro: etichetă de referință

en: role
ro: rol

en: search
ro: căutare

en: search this documentation
ro: caută în această documentație

en: see %s
ro: vezi %s

en: see also %s
ro: vezi și %s

en: statement
ro: declarație

en: static method
ro: metodă statică

en: succeeded
ro: a reușit

en: the documentation for
ro: documentația pentru

en: type
ro: tip

en: variable
ro: variabilă
