Sphinx - en to mk translation catalogue (39 entries)

en: Python Enhancement Proposals; PEP %s
mk: Предлог за подобрување на Python; PEP %s

en: Builtins
mk: Вградени

en: Module level
mk: Ниво на модул

en: %b %d, %Y
mk: %d %b, %Y

en: General Index
mk: Главна содржина

en: index
mk: содржина

en: next
mk: следна

en: previous
mk: претходна

en: %s %s documentation
mk: %s %s документација

en:  (in
mk:  (во

en: Section author:
mk: Автор на секцијата:

en: Module author:
mk: Автор на модул:

en: Code author:
mk: Автор на код:

en: Author:
mk: Автор:

en: Parameters
mk: Параметри

en: Returns
mk: Враќа

en: Return type
mk: Повратен тип

en: %s (C function)
mk: %s (C функција)

en: %s (C member)
mk: %s (C член)

en: %s (C macro)
mk: %s (C макро)

en: %s (C type)
mk: %s (C тип)

en: %s (C variable)
mk: %s (C променлива)

en: function
mk: функција

en: member
mk: член

en: macro
mk: макро

en: type
mk: тип

en: variable
mk: променлива

en: Throws
mk: Фрла

en: %s (C++ type)
mk: %s (C++ тип)

en: %s (C++ member)
mk: %s (C++ член)

en: %s (C++ function)
mk: %s (C++ функција)

en: %s (C++ class)
mk: %s (C++ класа)

en: class
mk: класа

en: %s() (built-in function)
mk: %s() (вградена функција)

en: %s() (%s method)
mk: %s() (%s метод)

en: %s() (class)
mk: %s() (класа)

en: see %s
mk: погледни %s

en: see also %s
mk: погледни %s

en: Symbols
mk: Симболи
