Sphinx - en to hr translation catalogue (252 entries)

en:  (deprecated)
hr:  (zastarjelo)

en:  (in
hr:  (u

en: %r reference target not found: %%(target)s
hr: %r referenca target nije pronađena: %% (target)

en: %s %s documentation
hr: %s %s dokumentacija

en: %s (%s attribute)
hr: %s (%s atribut)

en: %s (%s.%s attribute)
hr: %s (%s.%s atribut)

en: %s (C function)
hr: %s (C funkcija)

en: %s (C macro)
hr: %s (C makro)

en: %s (C member)
hr: %s (C član)

en: %s (C type)
hr: %s (C tip)

en: %s (C variable)
hr: %s (C varijabla)

en: %s (C++ class)
hr: %s (C++ razred)

en: %s (C++ concept)
hr: %s (C++ koncept)

en: %s (C++ function)
hr: %s (C++ funkcija)

en: %s (C++ member)
hr: %s (C++ član)

en: %s (C++ type)
hr: %s (C++ tip)

en: %s (built-in class)
hr: %s (ugrađen razred)

en: %s (built-in variable)
hr: %s (ugrađene variable)

en: %s (class in %s)
hr: %s (razred u %s)

en: %s (global variable or constant)
hr: %s (globalna varijabla ili konstanta)

en: %s (in module %s)
hr: %s (u modulu %s)

en: %s (module)
hr: %s (modul)

en: %s() (%s class method)
hr: %s() (%s metoda klase)

en: %s() (%s method)
hr: %s() (%s metoda)

en: %s() (%s static method)
hr: %s() (%s statična metoda)

en: %s() (%s.%s class method)
hr: %s() (%s.%s metoda klase)

en: %s() (%s.%s method)
hr: %s() (%s.%s metoda)

en: %s() (%s.%s static method)
hr: %s() (%s.%s statična metoda)

en: %s() (built-in function)
hr: %s() (ugrađene funkcije)

en: %s() (class)
hr: %s() (razred)

en: %s() (in module %s)
hr: %s() (u modulu %s)

en: %s:%s reference target not found: %%(target)s
hr: %s:%s reference target nije pronađen: %%(target)s

en: %scommand line option; %s
hr: %scommand line parameter; %s

en: &#169; <a href="%(path)s">Copyright</a> %(copyright)s.
hr: &#169; <a href="%(path)s">Sva prava zadržana</a> %(copyright)s.

en: &#169; Copyright %(copyright)s.
hr: &#169; Sva prava zadržana %(copyright)s.

en: '%s' is not a valid option.
hr: '%s' nije valjana opcija.

en: '%s' is not a valid pyversion option
hr: '%s' nije valjana pyversion opcija

en: 'setup' as currently defined in conf.py isn't a Python callable. Please modify its definition to make it a callable function. This is needed for conf.py to behave as a Sphinx extension.
hr: 'setup' koji je postavljen u conf.py nije moguće pozvati. Molimo izmijenite definiciju 'setup' funkcije kako bi ju mogli izvršiti iz Pythona. Ovo je potrebno kako bi conf.py imao karakter Sphinx proširenja.

en: (The <<original entry>> is located in %s, line %d.)
hr: (<<original entry>> se nalazi u %s, redak %d.)

en: (in %s v%s)
hr: (u %s v%s)

en: , in
hr: , u

en: <h1>All modules for which code is available</h1>
hr: <h1>Svi moduli za koje je dostupan kod</h1>

en: <h1>Source code for %s</h1>
hr: <h1>Izvorni kod za %s</h1>

en: About these documents
hr: O ovim dokumentima

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Attention
hr: Pozor

en: Author:
hr: Autor:

en: Automatically generated list of changes in version %(version)s
hr: Automatski generirani popis promjena u verziji %(version)s

en: Bases: %s
hr: Osnovice: %s

en: Builder %r already exists (in module %s)
hr: Builder %r već postoji (u modulu %s)

en: Builder class %s has no "name" attribute
hr: Klasa %s nema "name" svojstvo

en: Builder name %s not registered
hr: Builder %s nije registriran

en: Builder name %s not registered or available through entry point
hr: Builder imena %s nije registriran ili dostupan pomoću poziva

en: Builtins
hr: Ugrađeni dijelovi

en: C API changes
hr: C API promjene

en: Cannot find source directory (%s)
hr: Nema izvornog direktorija (%s)

en: Cannot use "lineno-match" with a disjoint set of "lines"
hr: Ne može se koristiti "lineno-match" sa nespojivom grupom "lines"

en: Cannot use both "%s" and "%s" options
hr: Ne mogu se istovremeno koristiti *%s* i *%s* opcije

en: Caution
hr: Pažnja

en: Changed in version %s
hr: Promijenjeno u verziji %s

en: Changes in Version %(version)s &#8212; %(docstitle)s
hr: Promjene u verziji %(version)s &#8212; %(docstitle)s

en: Code author:
hr: Autor koda:

en: Collapse sidebar
hr: Sakrij pomoćnu traku

en: Complete Table of Contents
hr: Detaljni sadržaj

en: Config value %r already present
hr: Konfiguracijska vrijednost %r već postoji

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Continued on next page
hr: nastavak na sljedećoj stranici

en: Copyright
hr: Sva prava zadržana

en: Could not import extension %s
hr: Proširenje %s ne može biti uvezena

en: Created using <a href="http://sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.
hr: Izrađeno sa <a href="http://sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.

en: Danger
hr: Opasnost

en: Deprecated
hr: Zastarjelo

en: Deprecated since version %s
hr: Zastarijelo od verzije %s

en: Encoding %r used for reading included file %r seems to be wrong, try giving an :encoding: option
hr: Encoding %r za čitanje import datoteke %r nije ispravan, pokušajte dodati :encoding: opciju

en: Error
hr: Greška

en: Event %r already present
hr: Događaj %r već postoji

en: Examples
hr: Primjeri

en: Expand sidebar
hr: Pokaži pomoćnu traku

en: External Graphviz file %r not found or reading it failed
hr: Vanjska Graphviz datoteka %r ne postoji ili se ne može čitati

en: Fig. %s
hr: Slika %s

en: Footnotes
hr: Fusnote

en: From here you can search these documents. Enter your search
        words into the box below and click "search". Note that the search
        function will automatically search for all of the words. Pages
        containing fewer words won't appear in the result list.
hr: Ovdje možete pretraživati dokumente. Unesite riječi za pretraživanje 
    u okvir ispod i kliknite "traži". Znajte da će pretraživanje automatski 
    tražiti sve upisane riječi. Stranice koje ne sadrže sve riječi neće se
    pojaviti na popisu rezultata.

en: Full index on one page
hr: Potpun indeks na jednoj stranici

en: General Index
hr: Opceniti abecedni indeks

en: Global Module Index
hr: Općeniti popis modula

en: Go
hr: Naprijed

en: Graphviz directive cannot have both content and a filename argument
hr: Graphviz direktiva ne može imati i sadržaj i ime datoteke za argumente

en: Hide Search Matches
hr: Sakrij rezultate pretrage

en: Hint
hr: Savjet

en: Ignoring "graphviz" directive without content.
hr: Ignoriranje "graphviz" direktive bez sadržaja.

en: Important
hr: Važno

en: Include file %r not found or reading it failed
hr: Include datoteka %r nije pronađena ili se ne može pročitati

en: Index
hr: Abecedni popis

en: Index pages by letter
hr: Indeksiraj stranice po slovu

en: Indices and tables:
hr: Kazala i tablice:

en: Invalid caption: %s
hr: Neispravan navod: %s

en: Keyword Arguments
hr: Argumenti

en: Last updated on %(last_updated)s.
hr: Zadnji put ažurirano %(last_updated)s.

en: Library changes
hr: Promjene lib-ova

en: Line spec %r: no lines pulled from include file %r
hr: Specifikacija retka %r: nema redaka preuzetih iz include datoteke %r

en: Listing %s
hr: Ispis %s

en: Module Index
hr: Popis modula

en: Module author:
hr: Autor modula:

en: Module code
hr: Kod modula

en: Module level
hr: Nivo modula

en: Navigation
hr: Navigacija

en: New in version %s
hr: Novo u verziji %s

en: Next topic
hr: Sljedeća tema

en: No builder selected, using default: html
hr: Nije odabran format, koristi se zadani: html

en: No such config value: %s
hr: Ne postoji konfiguracijska vrijednost: %s

en: Note
hr: Napomena

en: Object named %r not found in include file %r
hr: Objekt %r nije pronađen u include datoteci %r

en: Original exception:
hr: Izvorna iznimka:

en: Other changes
hr: Ostale promjene

en: Over dedent has detected
hr: Detektirano je prekobrojno izvlačenje koda

en: Overview
hr: Pregled

en: Overview: module code
hr: Pregled: kod modula

en: Parameters
hr: Parametri

en: Permalink to this code
hr: Permalink na ovaj kod

en: Permalink to this definition
hr: Link na tu definiciju

en: Permalink to this equation
hr: Link na tu definiciju

en: Permalink to this headline
hr: Link na taj naslov

en: Permalink to this image
hr: Permalink na ovu sliku

en: Permalink to this table
hr: Permalink na ovu tablicu

en: Permalink to this toctree
hr: Permalink na ovaj sadržaj

en: Please activate JavaScript to enable the search
        functionality.
hr: Molimo omogućite JavaScript
        za djelovanje tražilice.

en: Preparing search...
hr: Priprema pretrage...

en: Previous topic
hr: Prijašnja tema

en: Python Module Index
hr: Python indeks modula

en: Quick search
hr: Brzo pretraživanje

en: Raises
hr: Podiže

en: Release
hr: Distribucija

en: Return type
hr: Vraća tip

en: Returns
hr: Vraća

en: Running Sphinx v%s
hr: Izrada pomoću Sphinx v%s

en: Search
hr: Traži

en: Search %(docstitle)s
hr: Traži %(docstitle)s

en: Search Page
hr: Tražilica

en: Search Results
hr: Rezultati pretrage

en: Search finished, found %s page(s) matching the search query.
hr: Pretraga završena, pronađeno %s stranica.

en: Search within %(docstitle)s
hr: Traži između %(docstitle)s

en: Searching
hr: Pretraživanje

en: Section %s
hr: Poglavlje %s

en: Section author:
hr: Autor sekcije:

en: See also
hr: Više informacija

en: Show Source
hr: Prikaži izvorni kod

en: Source directory and destination directory cannot be identical
hr: Izvorni i odredišni direktorij ne smiju biti jednaki

en: Symbols
hr: Simboli

en: Table %s
hr: Tablica %s

en: Template Parameters
hr: Parametri predloška

en: The %s extension used by this project needs at least Sphinx v%s; it therefore cannot be built with this version.
hr: %s proširenje traži Sphinx verzije v%s; stoga projekt ne može biti izgrađen s ovom verzijom.

en: This Page
hr: Trenutna stranica

en: This project needs at least Sphinx v%s and therefore cannot be built with this version.
hr: Ovaj projekt se ne može izgraditi s instaliranom verzijom, potrebno je instalirati Sphinx v%s ili višu verziju.

en: This project needs the extension %s at least in version %s and therefore cannot be built with the loaded version (%s).
hr: Ovaj projekt treba proširenje %s najmanje u verziji %si stoga se ne može izraditi s postojećom verzijom (%s).

en: Throws
hr: Baca (iznimke)

en: Tip
hr: Savjet

en: Unknown configure key: latex_elements[%r] is ignored.
hr: Nepoznata postavka: latex_elements[%r] je zanemarena.

en: Unknown event name: %s
hr: Nepoznato ime događaja: %s

en: Variables
hr: Varijable

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Welcome! This is
hr: Dobro došli! Ovo je

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
hr: Zadanim uvjetima nije pronađen dokument. Molim provjerite točnost upisanih riječi i odabir označenih kategija.

en: [image: %s]
hr: [slika: %s]

en: [image]
hr: [slika]

en: alias of :class:`%s`
hr: nadimak za :class:`%s`

en: all functions, classes, terms
hr: sve funkcije, razredi, izrazi

en: attribute
hr: atribut

en: build %s, %s warning.
hr: build %s, %s upozorenje.

en: built-in function
hr: ugrađen funkcije

en: can be huge
hr: može biti ogromno

en: cannot override config setting %r with unsupported type, ignoring
hr: ne može se nadjačati konf. vrijednost %r zbog nepodržanog tipa, zanemareno

en: cannot override dictionary config setting %r, ignoring (use %r to set individual elements)
hr: ne može se nadjačati osnovna konf. postavka %r, zanemarena je (koristite %r za postavljanje pojedinačnih elemenata)

en: class
hr: razred

en: class method
hr: metoda klase

en: concept
hr: koncept

en: config directory doesn't contain a conf.py file (%s)
hr: u konfiguracijskom direktoriju ne postoji datoteka conf.py (%s)

en: continued from previous page
hr: nastavak sa prethodne stranice

en: convert command %r cannot be run.check the image_converter setting
hr: naredba za konverziju %r ne može biti izvršena. Provjerite postavku image_converter

en: convert exited with error:
    [stderr]
    %s
    [stdout]
    %s
hr: convert je vratio grešku:
    [stderr]
    %s
    [stdout]
    %s

en: data
hr: podaci

en: directive
hr: Direktive

en: document
hr: dokument

en: domain %s already registered
hr: domena %s je već registrirana

en: domain %s not yet registered
hr: domena %s nije još registrirana

en: done
hr: napravljeno

en: dot command %r cannot be run (needed for graphviz output), check the graphviz_dot setting
hr: dot naredba %r ne može se pokrenuti (potrebna za graphviz izlaz), provjerite postavku graphviz_dot

en: dot did not produce an output file:
    [stderr]
    %s
    [stdout]
    %s
hr: dot nije izradio izlaznu datoteku:
    [stderr]
    %s
    [stdout]
    %s

en: dot exited with error:
    [stderr]
    %s
    [stdout]
    %s
hr: dot rezultirao greškom:
    [stderr]
    %s
    [stdout]
    %s

en: duplicate label of equation %s, other instance in %s
hr: dvostruka oznaka jednakosti %s, drugo pojavljivanje u %s

en: environment variable
hr: varijabla okruženja

en: environment variable; %s
hr: varijabla okruženja; %s

en: exception
hr: izuzetak

en: extension %r has no setup() function; is it really a Sphinx extension module?
hr: proširenje %r nema funkciju setup(); radi li se o ispravnom Sphinx modulu proširenja?

en: extension %r returned an unsupported object from its setup() function; it should return None or a metadata dictionary
hr: proširenje %r vratio je nepodržan objekt iz setup() funkcije;  rezultat treba biti None ili riječnik metapodataka

en: failed: %s
hr: neuspješno: %s

en: file %r on theme path is not a valid zipfile or contains no theme
hr: datoteka %r iz teme nije ispravna (zip) arhiva ili ne sadrži temu

en: finished with problems
hr: završeno uz probleme

en: function
hr: funkcija

en: glossary term
hr: termin rječnika

en: grammar token
hr: token gramatike

en: graphviz_output_format must be one of 'png', 'svg', but is %r
hr: graphviz_output_format mora biti 'png' ili 'svg', ali je %r

en: index
hr: abecedni indeks

en: invalid number %r for config value %r, ignoring
hr: nepravilan broj %r za konf. vrijednost %r, zanemaruje se

en: keyword
hr: ključna riječ

en: last updated
hr: posljednja promjena

en: lists all sections and subsections
hr: prikaži sve sekcije i podsekcije

en: loading pickled environment...
hr: učitavanje okoline...

en: loading translations [%s]...
hr: učitavanje prijevoda [%s]...

en: macro
hr: makro

en: making output directory...
hr: izrada odredišnog direktorija...

en: member
hr: član

en: method
hr: metoda

en: missing '+' or '-' in '%s' option.
hr: nedostaje '+' ili '-' u '%s' opciji.

en: module
hr: modul

en: modules
hr: Moduli

en: more than one target found for 'any' cross-reference %r: could be %s
hr: više od jednog targeta za 'any' referencu %r: može biti %s

en: next
hr: naprijed

en: next chapter
hr: sljedeće poglavlje

en: no theme named %r found (missing theme.conf?)
hr: nema teme %r (nedostaje theme.conf?)

en: no theme named %r found, inherited by %r
hr: tema %r nije pronađena, nasljeđuje ju %r

en: object
hr: objekt

en: original entry
hr: izvorna stavka

en: page
hr: stranica

en: previous
hr: nazad

en: previous chapter
hr: Prijašnje poglavlje

en: primary_domain %r not found, ignored.
hr: primary_domain %r nije pronađen, zanemareno je.

en: program option
hr: programske mogućnosti

en: quick access to all modules
hr: brz dostup do svih modula

en: reference label
hr: referentna oznaka

en: role
hr: uloga

en: search
hr: traži

en: search this documentation
hr: traži po dokumentaciji

en: see %s
hr: pogledajte %s

en: see also %s
hr: Dodatne informacije: %s

en: setting %s.%s occurs in none of the searched theme configs
hr: postavka %s.%s ne pojavljuje se u pretraženim konfiguracijama tema

en: source_parser for %r is already registered
hr: source_parser za %r je već registriran

en: sphinx_rtd_theme is no longer a hard dependency since version 1.4.0. Please install it manually.(pip install sphinx_rtd_theme)
hr: sphinx_rtd_theme više nije čvrsta zavisnost od verzija 1.4.0. Molimo instalirajte ručno. (pip install sphinx_rtd_theme)

en: statement
hr: izjava

en: static method
hr: statična metoda

en: succeeded
hr: uspješno

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel reading, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
hr: %s proširenje nema deklaraciju paralelnog čitanja, uz pretpostavku da nije - zamolite autora za provjeru i postavljanje deklaracije

en: the documentation for
hr: dokumentacija za

en: the extension %r was already merged with Sphinx since version %s; this extension is ignored.
hr: proširenje %r se već nalazi u Sphinxu od verzije %s; ovo proširenje se zanemaruje.

en: theme %r doesn't have "inherit" setting
hr: tema %r nema postavku "inherit"

en: theme %r doesn't have "theme" setting
hr: tema %r nema postavku "theme"

en: type
hr: tip

en: unknown config value %r in override, ignoring
hr: nepoznata konfiguracijska vrijednost %r, zanemaruje se

en: variable
hr: varijabla

en: when adding directive classes, no additional arguments may be given
hr: prilikom dodavanja klasa direktiva, ne mogu se dati dodatni argumenti

en: while setting up extension %s: directive %r is already registered, it will be overridden
hr: postavljanje proširenja %s: direktiva %r je već registrirana, biti će nadjačana

en: while setting up extension %s: node class %r is already registered, its visitors will be overridden
hr: postavljanje proširenja %s: čvorna klasa %r je već registrirana, njezini vizitori će biti nadjačani

en: while setting up extension %s: role %r is already registered, it will be overridden
hr: postavljanje proširenja %s: uloga %r je već registrirana, biti će nadjačana
