Sphinx - en to he translation catalogue (87 entries)

en:  (in
he: (בתוך

en: %s %s documentation
he: תיעוד %s %s

en: %s (C++ class)
he: %s (מחלקת C++)

en: %s (C++ function)
he: %s (פונקציית C++)

en: %scommand line option; %s
he: %sאופציית שורת הפקודה ; %s

en: <h1>All modules for which code is available</h1>
he: <h1>כל המודולים שיש להם קוד זמין</h1>

en: <h1>Source code for %s</h1>
he: <h1>הראה קוד מקור ל %s</h1>

en: About these documents
he: על מסמכים אלו

en: Attention
he: תשומת לב

en: Author:
he: מחבר:

en: Automatically generated list of changes in version %(version)s
he: יצר אוטומטית רשימה של שינויים בגרסה %(version)s

en: Caution
he: זהירות

en: Changed in version %s
he: השתנה בגרסה %s

en: Code author:
he: מחבר הקוד:

en: Collapse sidebar
he: כווץ סרגל צד

en: Complete Table of Contents
he: תוכן עניינים מלא

en: Contents
he: תוכן

en: Continued on next page
he: המשך בעמוד הבא

en: Copyright
he: זכויות שמורות

en: Danger
he: סכנה

en: Deprecated since version %s
he:  לא מומלץ לשימוש מגרסה %s

en: Error
he: שגיאה

en: Expand sidebar
he: הרחב סרגל צד

en: Footnotes
he: הערות שוליים

en: Full index on one page
he: אינדקס מלא בעמוד אחד

en: Global Module Index
he: אינדקס מודולים גלובלי

en: Go
he: לך

en: Hide Search Matches
he: הסתר תוצאות חיפוש

en: Hint
he: רמז

en: Important
he: חשוב

en: Index
he: אינדקס

en: Index pages by letter
he: עמודי אינדקס לפי אותיות

en: Last updated on %(last_updated)s.
he: עודכן לאחרונה ב %(last_updated)s.

en: Module Index
he: מודול אינדקס

en: Module author:
he: מחבר המודול:

en: Module level
he: רמת המודול

en: Navigation
he: ניווט

en: New in version %s
he: חדש בגרסה %s

en: Next topic
he: נושא הבא

en: Note
he: הערה

en: Other changes
he: שינויים אחרים

en: Overview
he: סקירה כללית

en: Parameters
he: פרמטרים

en: Permalink to this definition
he: קישור קבוע להגדרה זו

en: Permalink to this headline
he: קישור קבוע לכותרת זו

en: Please activate JavaScript to enable the search
        functionality.
he: אנא הפעל ג'אואסקריפט ע"מ לאפשר את
        החיפוש.

en: Previous topic
he: נושא קודם

en: Quick search
he: חיפוש מהיר

en: Release
he: מהדורה

en: Search
he: חיפוש

en: Search %(docstitle)s
he: חפש %(docstitle)s

en: Search Page
he: דף חיפוש

en: Search Results
he: תוצאות החיפוש

en: Search within %(docstitle)s
he: חפש בתוך %(docstitle)s

en: Section author:
he: מחבר הקטע:

en: See also
he: ראה גם

en: Show Source
he: הצג מקור

en: This Page
he: עמוד זה

en: Tip
he: טיפ

en: Todo
he: לעשות

en: Variables
he: משתנים

en: Warning
he: אזהרה

en: [docs]
he: [תיעוד]

en: [image]
he: [תמונה]

en: [source]
he: [מקור]

en: all functions, classes, terms
he: כל הפונקציות, המחלקות, המושגים

en: can be huge
he: עשוי להיות עצום

en: class
he: מחלקה

en: continued from previous page
he: המשך מעמוד קודם

en: environment variable
he: משתנה סביבה

en: environment variable; %s
he: משתנה סביבה; %s

en: function
he: פונקציה

en: index
he: אינדקס

en: keyword
he: מילת מפתח

en: macro
he: מאקרו

en: module
he: מודול

en: next
he: הבא

en: next chapter
he: פרק הבא

en: original entry
he: הטקסט המקורי

en: previous
he: הקודם

en: previous chapter
he: פרק קודם

en: quick access to all modules
he: גישה מהירה לכל המודולים

en: search
he: חיפוש

en: search this documentation
he: חפש בתיעוד זה

en: see %s
he: ראה %s

en: see also %s
he: ראה גם %s

en: variable
he: משתנה
