Sphinx - en to fi translation catalogue (53 entries)

en:  (deprecated)
fi:  (poistettu)

en: %b %d, %Y
fi: %d.%m.%Y

en: %s (module)
fi: %s (moduuli)

en: About these documents
fi: Tietoja tästä documentistä

en: Attention
fi: Huom

en: Author:
fi: Tekijä:

en: Automatically generated list of changes in version %(version)s
fi: Automaattisesti luotu muutoshistoria alkaen versiosta %(version)s

en: Caution
fi: Varoitus

en: Changed in version %s
fi: Muutettu versiossa %s

en: Danger
fi: Vaara

en: Deprecated
fi: Poistettu

en: Deprecated since version %s
fi: Poistettu versiosta %s alkaen

en: Error
fi: Virhe

en: From here you can search these documents. Enter your search
        words into the box below and click "search". Note that the search
        function will automatically search for all of the words. Pages
        containing fewer words won't appear in the result list.
fi: Anna hakusanat kokonaan, osasanoilla ei haeta.

en: Full index on one page
fi: Hakemisto yhtenä luettelona

en: General Index
fi: Yleinen sisällysluettelo

en: Global Module Index
fi: Yleinen moduulien sisällysluettelo

en: Go
fi: Siirry

en: Hide Search Matches
fi: Piilota löydetyt

en: Hint
fi: Vihje

en: Important
fi: Tärkeä

en: Index
fi: Sisällysluettelo

en: Index pages by letter
fi: Hakemisto aakkostus sivuttain

en: Module Index
fi: Moduuli sisällysluettelo

en: Module author:
fi: Moduulin kirjoittaja:

en: Module level
fi: Moduulitaso

en: Navigation
fi: Navikointi

en: New in version %s
fi: Uusi versiossa %s

en: Next topic
fi: >>

en: Note
fi: Muista

en: Overview
fi: Yhteenveto

en: Please activate JavaScript to enable the search
        functionality.
fi: Javascript pitää olla sallittu, jotta etsintä toimii.

en: Previous topic
fi: <<

en: Quick search
fi: Pikahaku

en: Search
fi: Etsi

en: Search Page
fi: Etsi sivu

en: Search Results
fi: Etsinnän tulos

en: Section author:
fi: Luvun kirjoittaja:

en: See also
fi: Katso myös

en: Show Source
fi: Näytä lähdekoodina

en: This Page
fi: Tämä sivu

en: Tip
fi: Vihje

en: Todo
fi: Tehtävä vielä

en: Warning
fi: Varoitus

en: can be huge
fi: voi olla iso

en: index
fi: hakemisto

en: module
fi: moduuli

en: modules
fi: moduulit

en: next
fi: >

en: next chapter
fi: >>

en: previous
fi: <

en: previous chapter
fi: <<

en: search
fi: etsi
