Sphinx - en to eu translation catalogue (145 entries)

en:  (deprecated)
eu:  (zaharkitua)

en:  (in
eu:  (hemen:

en: %b %d, %Y
eu: %Y %b %d

en: %s %s documentation
eu: %s %s dokumentazioa

en: %s (%s attribute)
eu: %s (%s atributua)

en: %s (%s.%s attribute)
eu: %s (%s.%s atributua)

en: %s (C function)
eu: %s (C funtzioa)

en: %s (C macro)
eu: %s (C makroa)

en: %s (C member)
eu: %s (C partaidea)

en: %s (C type)
eu: %s (C mota)

en: %s (C variable)
eu: %s (C aldagaia)

en: %s (C++ class)
eu: %s (C++ klasea)

en: %s (C++ function)
eu: %s (C++ funtzioa)

en: %s (C++ member)
eu: %s (C++ partaidea)

en: %s (C++ type)
eu: %s (C++ mota)

en: %s (class in %s)
eu: %s (klasea %s-(e)n)

en: %s (global variable or constant)
eu: %s (aldagai globala edo konstantea)

en: %s (in module %s)
eu: %s (%s moduluan)

en: %s (module)
eu: %s (modulua)

en: %s (role)
eu: %s (rola)

en: %s() (%s class method)
eu: %s() (%s klaseko metodoa)

en: %s() (%s method)
eu: %s() (%s metodoa)

en: %s() (%s static method)
eu: %s() (%s metodo estatikoa)

en: %s() (%s.%s class method)
eu: %s() (%s.%s klaseko metodoa)

en: %s() (%s.%s method)
eu: %s() (%s.%s metodoa)

en: %s() (%s.%s static method)
eu: %s() (%s.%s metodo estatikoa)

en: %s() (class)
eu: %s() (klasea)

en: %s() (in module %s)
eu: %s() (%s moduluan)

en: %scommand line option; %s
eu: %skomando lerroko aukera; %s

en: <h1>All modules for which code is available</h1>
eu: <h1>Kodea eskuragarri duten modulu guztiak</h1>

en: <h1>Source code for %s</h1>
eu: <h1>%s(r)en iturburu kodea</h1>

en: About these documents
eu: Dokumentu hauen inguruan

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Attention
eu: Adi

en: Author:
eu: Egilea:

en: Automatically generated list of changes in version %(version)s
eu: Automatikoki sortutako %(version)s bertsioaren aldaketen zerrenda

en: C API changes
eu: C API aldaketak

en: Caution
eu: Kontuz

en: Changed in version %s
eu: %s bertsioan aldatuta

en: Code author:
eu: Kodearen egilea:

en: Collapse sidebar
eu: Alboko barra tolestu

en: Complete Table of Contents
eu: Eduki taula osoa

en: Contents
eu: Edukiak

en: Continued on next page
eu: Hurrengo orrian jarraitzen du

en: Created using <a href="http://sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.
eu: <a href="http://sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s erabiliz sortutakoa.

en: Danger
eu: Arriskua

en: Deprecated
eu: Zaharkitua

en: Deprecated since version %s
eu: %s bertsiotik aurrera zaharkituta

en: Error
eu: Errorea

en: Expand sidebar
eu: Alboko barra luzatu

en: Footnotes
eu: Oin-oharrak

en: From here you can search these documents. Enter your search
        words into the box below and click "search". Note that the search
        function will automatically search for all of the words. Pages
        containing fewer words won't appear in the result list.
eu: Honekin dokumentu hauetan bilatu dezakezu. Sartu zure bilaketa hitzak
    ondoko kutxan eta "bilatu" sakatu. Kontutan eduki bilaketa funtzioak
    hitz guztiak bilatuko dituela. Hitz gutxiago dituzten orriak ez dira 
    emaitzen zerrendan agertuko.

en: Full index on one page
eu: Indize guztia orri batean

en: General Index
eu: Indize orokorra

en: Global Module Index
eu: Modulu indize globala

en: Go
eu: Joan

en: Hide Search Matches
eu: Bilaketa bat-etortzeak ezkutatu

en: Hint
eu: Argibidea

en: Important
eu: Garrantzitsua

en: Index
eu: Indizea

en: Index &ndash; %(key)s
eu: Indizea &ndash; %(key)s

en: Index pages by letter
eu: Indize orriak hizkika

en: Indices and tables:
eu: Indizeak eta taulak:

en: Last updated on %(last_updated)s.
eu: Azken aldaketa: %(last_updated)s.

en: Library changes
eu: Liburutegi aldaketak

en: Module Index
eu: Moduluen indizea

en: Module author:
eu: Moduluaren egilea:

en: Module code
eu: Moduluko kodea

en: Module level
eu: Modulu maila

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: New in version %s
eu: Berria %s bertsioan

en: Next topic
eu: Hurrengo gaia

en: Note
eu: Oharra

en: Other changes
eu: Beste aldaketak

en: Overview
eu: Gainbegirada

en: Overview: module code
eu: Gainbegirada: moduluko kodea

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Permalink to this definition
eu: Definizio honetarako esteka iraunkorra

en: Permalink to this headline
eu: Goiburu honetarako esteka iraunkorra

en: Please activate JavaScript to enable the search
        functionality.
eu: Mesedez, gaitu JavaScript-a bilaketa erabili ahal izateko.

en: Previous topic
eu: Aurreko gaia

en: Python Enhancement Proposals; PEP %s
eu: Python Hobekuntza Proposamena; PEP %s

en: Python Module Index
eu: Python moduluen indizea

en: Quick search
eu: Bilaketa azkarra

en: Raises
eu: Goratzen du

en: Release
eu: Argitalpena

en: Return type
eu: Itzulketa mota

en: Returns
eu: Itzultzen du

en: Search
eu: Bilatu

en: Search %(docstitle)s
eu: %(docstitle)s bilatu

en: Search Page
eu: Bilaketa orria

en: Search Results
eu: Bilaketa emaitzak

en: Search within %(docstitle)s
eu: Bilatu %(docstitle)s(e)n

en: Section author:
eu: Atalaren egilea:

en: See also
eu: Ikusi baita ere

en: Show Source
eu: Iturburua ikusi

en: This Page
eu: Orri hau

en: Throws
eu: Jaurtitzen du

en: Tip
eu: Iradokizuna

en: Todo
eu: Egitekoa

en: Variables
eu: Aldagaiak

en: Warning
eu: Kontuz

en: [docs]
eu: [dokumentazioa]

en: [image]
eu: [irudia]

en: [source]
eu: [iturburua]

en: all functions, classes, terms
eu: funtzio, klase, termino guztiak

en: attribute
eu: atributua

en: can be huge
eu: handia izan daiteke

en: class
eu: klasea

en: class method
eu: klaseko metodoa

en: continued from previous page
eu: aurreko orritik jarraitzen du

en: data
eu: datuak

en: environment variable
eu: inguruneko aldagaia

en: environment variable; %s
eu: inguruneko aldagaia; %s

en: exception
eu: salbuespena

en: function
eu: funtzioa

en: glossary term
eu: glosarioko terminoa

en: grammar token
eu: gramatikako token-a

en: index
eu: indizea

en: keyword
eu: gako-hitza

en: lists all sections and subsections
eu: atal eta azpiatal guztiak zerrendatu

en: macro
eu: makroa

en: member
eu: partaidea

en: method
eu: metodoa

en: module
eu: modulua

en: modules
eu: moduluak

en: next
eu: hurrengoa

en: next chapter
eu: hurrengo kapitulua

en: object
eu: objetua

en: operator
eu: eragiketa

en: original entry
eu: jatorrizko sarrera

en: previous
eu: aurrekoa

en: previous chapter
eu: aurreko kapitulua

en: program option
eu: programako aukera

en: quick access to all modules
eu: modulu guztietara atzipen azkarra

en: reference label
eu: erreferentzia etiketa

en: role
eu: rola

en: search
eu: bilatu

en: search this documentation
eu: dokumentazio honetan bilatu

en: see %s
eu: %s ikusi

en: see also %s
eu: ikusi %s baita ere

en: statement
eu: sententzia

en: static method
eu: metodo estatikoa

en: type
eu: mota

en: variable
eu: aldagaia
